Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem

Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem

Dziś po raz kolejny obchodzimy Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem.

Tematyka narażenia na hałas jest nieodzownym elementem zainteresowania środowiska zajmującego się bezpieczeństwem pracy. W tym roku po raz kolejny obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem.

Celem wydarzenia jest rozpowszechnianie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat zagrożeń związanych z narażeniem na hałas i powszechnością jego występowania. Hałas oddziałuje na nas nie tylko w pracy, ale również, a często nawet silniej poza nią. Przesłanie wysyłane tego dnia jest jasne i proste – Stop hałasowi!

Nie bez powodu Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy w roku 2005 właśnie temu tematowi poświęciła kampanię – Stop hałasowi! oraz cykl filmów z serii NAPO – „Napo mówi stop hałasowi”.

Problemy zdrowotne nie dotyczą jednak tylko dorosłych. Ryzyko urazów narządu słuchu wśród dzieci jest znacznie większe. Od najmłodszych lat dzieci są atakowane w domach, szkołach, na podwórkach oraz na ulicach przez wszechogarniający nas hałas. Jednak najpoważniejszym problemem jest ogromna popularność wśród dzieci i młodzieży przenośnego sprzętu audio. Muzyka słuchana w odtwarzaczach MP3 czy przy użyciu telefonów jest bardzo często głośna. Podobnie efekty niesie za sobą głośne słuchanie muzyki na dyskotekach, koncertach, a także w samochodach…

Wejdź na stronę akcji na Facebooku i poprzyj ją.

Udostępnij