Nowa Kampania pt. ,,Miejsce Pracy wolne od dymu tytoniowego”

Nowa Kampania pt. ,,Miejsce Pracy wolne od dymu tytoniowego”

Dnia 31 maja 2012 roku rozpoczęła się kampania pt. ,,Miejsce pracy wolne od dymu tytoniowego”, którą organizuje Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia Pracy (EU – OSHA), apelującą do pracodawców i pracowników w celu eliminacji środowiska dymu tytoniowego we wszystkich miejscach pracy.

Obecnie większość państw Unii Europejskiej wprowadziło już przepisy antynikotynowe lub dogłębny zakaz palenia w zamkniętych miejscach publicznych. Jednak istnieją jeszcze miejsca, gdzie pracownicy są narażeni na działanie dymu tytoniowego. Aby osiągnąć główny cel kampanii opracowano wiele materiałów informacyjnych m.in. broszury w 24 językach, film z udziałem Napo zatytułowany ,,Płuca w pracy”. EU – OSHA zwraca uwagę na to, że pomieszczenia przeznaczone do palenia nie zapobiegają narażeniu na oddziaływanie dymu tytoniowego, gdyż personel, który sprząta te pomieszczenia wdycha zanieczyszczone powietrze. Broszury udzielają porad w jaki sposób wdrażać programy rzucania palenia w miejscach pracy.

Nigdy nie jest za późno na rzucenie palenia i zawsze jest to wybór korzystny dla swojego zdrowia, a także innych. Jeśli chcesz, aby Twoje miejsce pracy było bezpieczne, zdrowsze oraz przyjazne dla Ciebie i Twoich współpracowników, a zarazem oszczędzając tysiące złotych rocznie pozbądź się nałogu jakim jest palenie papierosów i zacznij dbać o dobre środowisko w pracy i swoje zdrowie.

Kliknij i zobacz film z udziałem Napo pt. ,,Płuca w pracy”

Zajrzyj również na stronę Kampanii…

Udostępnij