SAWO 2012 – co ciekawego na targach?

SAWO 2012 – co ciekawego na targach?

W dniach 24 – 26 kwietnia 2012 roku w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO. Oprócz zapoznania się licznymi nowościami rynkowymi zwiedzający targi profesjonaliści będą mieć okazję uczestniczyć w ciekawym programie konferencji oraz w pokazach ratownictwa.

 

W najbliższej edycji targów SAWO udział weźmie ponad 200 firm z 18 krajów, które w dwóch pawilonach (6 i 6A) oraz na terenie otwartym Międzynarodowych Targów Poznańskich zaprezentują najnowsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej oraz wyposażenia dla służb ratowniczych. Na targach nie zabraknie nowości rynkowych, a także produktów wyróżnionych nagrodami Grand Prix SAWO oraz Złotymi Medalami SAWO. Już od pierwszego dnia trwania imprezy trwać będą widowiskowe pokazy ratownictwa z użyciem profesjonalnego sprzętu, nowoczesnych pojazdów strażackich, a nawet helikoptera specjalnie wyposażonego dla celów transportu przemysłowego, ewakuacji medycznej, akcji policyjnych, poszukiwawczych i ratowniczych. Nad targami honorowy patronat objął Wiceprezes Rady Ministrów – Minister Gospodarki, Minister Pracy i Polityki Społecznej, Główny Inspektor Pracy oraz Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

 

W pierwszym dniu targów SAWO zaplanowano spotkanie Zarządu European Safety Federation (ESF), którego członkiem jest m.in. Polskie Zrzeszenie Producentów i Dystrybutorów Środków Ochrony Indywidualnej. Tematem spotkania będą bieżące informacje o planowanych zmianach w dyrektywie unijnej 89/686/EEC. Dotyczy ona zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej. Przedstawiciele ESF przedstawią plan działań zmierzających do zminimalizowania negatywnych skutków zmian prawnych. Ciekawym punktem będzie dyskusja na temat harmonizacji rynku krajowego z europejskim, a w szczególności rozwiązanie problemu „podwójnej certyfikacji” środków ochrony indywidualnej dla strażaków.

 

Uwagę przykuwają także inne wydarzenia. Jednym z nich jest konferencja pt. „Ocena ryzyka zawodowego w zakresie czynników psychospołecznych a wypadki przy pracy”, organizowana przez Państwową Inspekcję Pracy. Jej uczestnicy  będą mieli okazję zgłębić zagadnienia związane m. in. z zarządzaniem ryzykiem zawodowym oraz psychospołecznym. Interesująco zapowiada się konferencja modułowa Centralnego Instytutu Ochrony Pracy na dwa tematy: „Partnerstwo dla prewencji” oraz „Bezpieczne magazynowanie i transport chemikaliów”, jak również konferencja pt. „Kultura bezpieczeństwa pracy a prewencja wypadkowa”, organizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP.

 

Zarówno z perspektywy liczby wystawców, jak i  zakresu prezentowanej oferty, odbywające się co dwa lata w Poznaniu targi SAWO zapowiadają się wyśmienicie. Dlatego szefowie i pracownicy służb BHP powinni zarezerwować co najmniej dwa dni na pobyt w Poznaniu, tak ze względu na możliwość spotkania czołowych producentów i dostawców o światowej renomie, jak i uczestnictwa w  różnorodnym i atrakcyjnym programie wydarzeń.

Więcej informacji: www.sawo.mtp.pl

 

Międzynarodowe  Targi  Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO

Organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

 

Patronat honorowy:

Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki

Minister Pracy i Polityki Społecznej

Główny Inspektor Pracy

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej

 

Wystawcy z 18 krajów: AUSTRIA, BELGIA, CHINY, CZECHY, DANIA, HISZPANIA, HOLANDIA, KOREA POŁUDNIOWA, NIEMCY, PAKISTAN, POLSKA, ROSJA, SŁOWACJA, SRI LANKA, TAJWAN, UKRAINA, WIELKA BRYTANIA, WŁOCHY

 

Kiedy i gdzie?

24-26 kwietnia 2012 roku

Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilony 6 i 6A oraz teren otwarty

Głogowska 14, 60-734 Poznań

 

Godziny otwarcia: 9.00 – 17.00 (26.04 – do godz. 16.00)

Ceny biletów:

– jednorazowy: 20 zł – dla zarejestrowanych zwiedzających, 60 zł – bez rejestracji

– wielokrotny: 30 zł – dla zarejestrowanych zwiedzających, 90 zł – bez rejestracji

 

W tym samym miejscu trwają:

Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX 2012

Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI 2012

Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE 2012

Targi WODOCIĄGI

źródło: http://www.sawo.mtp.pl

Udostępnij