Gdy trwa postępowanie mające na celu ustalenie chorobyChoroby związane z pracą – sytuacja w Polsce. Więcej ... » zawodowej pracodawca powinien współpracować z państwowym inspektorem sanitarnym w zakresie ustalenia przyczyn powstania choroby zawodowej oraz charakteru i rozmiaru zagrożenia tą chorobą.

Pracodawca powinien również przystąpić do usunięcia czynników, które powodują powstawanie choroby zawodowej i zastosować inne środki zapobiegawcze. Do jego obowiązków w tej sytuacji należy także zapewnienie realizacji zaleceń lekarskich oraz prowadzenie rejestru obejmującego przypadki podejrzeń zachorowania na choroby zawodoweFilm - postępowanie w sprawie chorób zawodowych. Więcej ... ».

Proces orzekania o chorobie zawodowej może być długotrwały, ponieważ składa się on z wielu etapów.
Na każdym z etapów tego postępowania pracodawca powinien współdziałać z właściwym państwowym inspektorem sanitarnym w celu ustalenia przyczyn powstania choroby zawodowej. Natomiast w przypadku stwierdzenia u pracownika takiej choroby pracodawca jest obowiązany, na podstawie orzeczenia lekarskiego przenieść pracownika do innej pracy, która nie naraża jego życia lub zdrowia przez działanie czynnika, który wywołał objawy choroby zawodowej.

Pracodawca powinien również prowadzić rejestr, który obejmuje takie przypadki stwierdzenia chorób zawodowych .

Skomentuj

REKLAMA
REKLAMA

TAGI

   bluza alkopoligamia
  • Bluza męska bez kaptura Etykiety Alkopoligamia Etykiety Szary 129.00zł
  • hustla.pl
   spotline
  • Witamy na stronie katalogu on. Lampy Spotline charakteryzuje.
  • ledowe.info